čo to znamená vyliečiť sa z Covid-19
Koronavirus, čo to znamená vyliečiť sa z Covid-19 (a kedy sa dá s istotou povedať)
V nadchádzajúcich týždňoch a mesiacoch je veľmi dôležité , aby sa definícia vyliečeného subjektu (klinicky aj od infekcie SARS-CoV-2) stala homogénnou , ale aj asymptomatickým subjektom, ktorý vírus odstránil. Mať spoľahlivé údaje je nevyhnutné pre to, aby systém zdravotníctva vyvinul a implementoval najlepšiu možnú reakciu.
Okamžite pochopíme, kto je infikovaný: sú to tí, ktorí majú pozitívny test na tampón; Ako však namiesto toho definujete pacienta vyliečeného novým koronavírusom Sars-CoV-2 ?
Koronavirus, ktorý je klinicky vyliečený z Covid-19
Z tohto dôvodu technicko-vedecký výbor považuje za vhodné zopakovať, že je potrebné dodržať tieto vymedzenia pojmov: je definovaný ako klinicky vyliečený pacientom Covid-19, ktorý po prejavení klinických prejavov (horúčka, rinitída, kašeľ, bolesť hrdla) pravdepodobne dýchavičnosť a v závažných prípadoch pneumónia s respiračným zlyhaním) spojená s virologicky zdokumentovanou infekciou SARS-CoV-2, sa rezistenciou predloženej klinickej symptomatológie stáva asymptomatická.
Klinicky vyliečený subjekt sa môže stále testovať pozitívne na test SARS-CoV-2.
Pacient vyliečení je ten, ktorý rieši príznaky infekcie z Covid-19, ktorá bola negatívna v dvoch po sebe nasledujúcich testoch, vykonaných na 24 hodín od seba, pre detekciu SARS-CoV-2.
Koronavirus, definícia eliminácie („clearance“)
Definícia eliminácie („clearance“) vírusu naznačuje vymiznutie SARS-CoV-2 RNA zistiteľnej v telesných tekutinách, a to u ľudí, ktorí mali príznaky a príznaky choroby, ako aj u ľudí v asymptomatickej fáze bez príznakov choroby. U asymptomatického subjektu sa považuje za vhodné navrhnúť opakovanie testu, aby sa dokumentoval negatívny účinok najskôr 14 dní (odporúčané trvanie obdobia izolácie / karantény) po zistení pozitivity. Definícia vymiznutia vírusovej RNA je v súčasnosti daná vykonaním dvoch molekulárnych testov , obvykle uskutočňovaných po 24 hodinách, pričom obidve majú negatívne výsledky.
aký nákazlivý môžete byť po ukončení príznakov? Dokonca aj mnoho dní
Ľudia, ktorí mali Covid-19 a ktorí už nemajú príznaky, môžu byť pre nový koronavírus stále pozitívni, a preto nákazliví. Z tohto dôvodu WHO naznačuje opakovanie testu. Ak to nie je možné, odporúča pokračovať v izolácii ďalších 14 dní
Veľa sa hovorilo o nákazových a prenosových dráhach nového koronavírusu Sars-CoV-2 , od trvalosti na povrchoch až po možnosť, že infekciu môžu postihnúť asymptomatickí ľudia a oveľa viac. Ale ako dlho je nákazlivý, dokonca asymptomatický , alebo po tom, čo príznaky Covid-19 pominuli? Aj po dlhú dobu, dni alebo týždne, ako to práve vysvetlila Svetová zdravotnícka organizácia a svedčia odborníci v prvej línii proti Covid-19 . Je to tak preto, že aj keď už nemáte príznaky, môžete byť na vírus stále pozitívni, a teda potenciálne schopní vírus prenášať. To je dôvod, prečo WHO, vo vyhradenom sprievodcom , odporúčaopakujte test a skontrolujte negatívny účinok. Ale ak nemôžu (alebo v chudobných krajinách, kde je zdravotnícky systém preťažených alebo bez médií neumožňuje), aby zostali doma vlastne v izolácii , po dobu ďalších 14 dní po skončení príznakov. Toto obdobie je okenné obdobie, ktoré slúži na ochranu ostatných ľudí pred infekciou. Vtedy ste nákazliví a ako to funguje v Taliansku.
Keď ste uzdravení a keď už nie ste nákazliví
Nemať žiadne ďalšie príznaky neznamená nevyhnutne vyliečenie. Alebo skôr to naznačuje, že ste „ klinicky uzdravení “ podľa definície Rady pre zdravie nadriadených, ale stále môžete mať pozitívny test Sars-CoV-2. Zatiaľ čo skutoční „uzdravení“ majú negatívny test.