ilustračná fotka / zdroj: facebook
ilustračná fotka / zdroj: facebook

Na jednej z oficiálnych stránok fanúšikov futbalového klubu sa objavila zaujímavá výzva pre všetkých fanúšikov športu.

Bratislava 24.9.2020 – Na stránke Ultras Slovan official sa objavila výzva pre fanúšikov futbalu a celkovo športu, aby sa spojilo celé Slovensko a prišli protestovať. Zisťovali sme viac a protest by malo organizovať občianske združenie, ktoré chce usporiadať pokojný protest za podporu športu, kultúry a poukázanie na problémy bežných ľudí na Slovensku. Protestu sa majú zúčastniť aj známe tváre. Protest sa má uskutočniť 17.10.2020 o 15:30hod. na NÁMESTÍ SLOBODY.

Čo je však zaujímavé, protestu sa plánujú zúčastniť aj najtvrdšie fanúšikovské jadrá futbalových klubov na Slovensku, Hooligans a Ultras, ktorí sa majú najskôr stretnúť na hlavnej stanici a následne sa spoločne premiestniť na protest.

Vo svojej súkromnej pozvánke uvádzajú: STOP HROBÁROM ŠPORTU NA SLOVENSKU!

,,Slováci, touto cestou by sme chceli vyzvať každý jeden športový klub, fanúšikovský tábor, ultras skupiny či chuligánske bandy, aby sme sa jednotne spojili za záchranu ŠPORTU na SLOVENSKU a spoločne sa stretli 17.10.2020 o 14:00 na Hlavnej vlakovej stanici v Bratislave odkiaľ sa spoločne pochodom presunieme protestovať proti nezmyselným korona opatreniam pred Úrad vlády! 17.10.2020 bude deň, kedy môžete aj vy povedať čo si o tom všetkom myslíte, deň kedy sa môžeme zjednotiť a hlasne povedať vláde: NIE! Chceme zvýšiť kapacity na každom jednom štadióne po celom Slovensku! Je čas povstať a je čas ísť do ulíc!!!Už bolo dosť zabíjania športu na Slovensku! SLOVÁCI, ŠPORTOVCI, MAJITEĽIA KLUBOV A FANÚŠIKOVIA VYZÝVAME VÁS:SPOJME SA.Zdieľajte a šírte medzi sebou vo svojom meste!“

Ako sa nám podarilo zistiť, dá sa očakávať veľká účasť fanúšikov Slovana, Trnavy a ďalších klubov z najvyššej súťaže. Po dlhej dobe tak môže na Slovensku vzniknúť silný protest, ktorý bude počuť. Verme, že všetko prebehne v rámci slušnosti a priaznivci športu jasne poukážu na problémy v ktorých sa šport na Slovensku nachádza!

zdroj: facebook / Ultras Slovan official